DLA ZDROWIA, ZA DARMO, NOWOCZEŚNIE, WIARYGODNIE? – w warszawie stoi centrum stworzone dla zdrowia.

jeżeli chcecie wiedzieć więcej na temat swojego organizmu, chcecie sprawdzić zawartość komponentów waszego ciała, chcecie poczytać więcej i więcej na temat wpływu różnych czynników na wasze zdrowie, a do tego NIC nie zapłacić – musicie odwiedzić centrum stworzone dla zdrowia na placu defilad 1.

26co znajdziecie na miejscu?
rzucający się na pierwszy ogień… futurystyczny design i wrażenie rodem z seks misji – tym bardziej, że obsługą tego miejsca zajmują się wyłącznie panie. na wstępie recepcja obrośnięta tabletami, więc nie mając kontaktu z urządzeniami dotykowymi – pierwsza trudność na waszej drodze. na szczęście miłe dziewczyny z obsługi chętnie pomogą. rejestrując się nie musimy podawać swojego adresu e-mail, dzięki czemu nie powinniśmy zostać zasypani zbędnym spamem.

dostajemy kartę magnetyczną z zakodowanym naszym imieniem, wiekiem i płcią. następnie główna atrakcja tejże „stacji kosmicznej” – analizator składu ciała. stajecie 30boso na „wadze”, mając także kontakt poprzez dłonie z elektrodami (w sumie jest ich 8), które po upłynięciu 90 sekund wiedzą o nas wszystko! (a na pewno wiele) na ekranie obok nas zobaczymy: nasze bmi, zawartość w organizmie tłuszczu, wody oraz naszą mineralizację kości. wszystkie wyniki są przyporządkowane normom, dzięki czemu dowiemy się, czy dane wielkości są odpowiednie, czy też nie, a potem w internecie… logujemy się z numerem z karty na stronie centrum i dowiadujemy się jaki jest nasz wiek biologiczny (moim zdaniem wartość nieco przekłamana, i obliczana bardzo dziwnym algorytmem… moją mamę – bardzo wysportowaną i dbającą o zdrowie osobę postarza o 6 lat, a ludzi z nadwagą odmładza – gdzie logika?), wartość podstawowej przemiany materii (więcej na ten temat: ćwiczę, tyję; nie ćwiczę, tyję. co? ), obwody naszego ciała (jak to się stało? – nie wiem, ale są dosyć przekłamane), zawartość białka i masa mięśniowa w naszym ciele, skala fitness (czyli stosunek masy mięśniowej do tłuszczowej), stosunek talia/biodra i wiele innych ciekawych informacji.

podstawowe pytanie: czy możemy temu wierzyć? nie wiem. urządzenie teoretycznie jak najbardziej profesjonalne, ale zawsze jest to tylko urządzenie. osobiście wartości wieku biologicznego i mineralizacji kości nie wierzyłabym (mama z osteoporozą miała wynik idealnie w normie). gdziekolwiek w internecie czytamy informację o powyższym urządzeniu (inbody j10), trąbią o tym jak bardzo jest to RZECZYWISTY pomiar a nie szacunkowy.
uważam, że do takich pomiarów należy podchodzić z dystansem. jest to fajny miernik, natomiast nigdy nie mamy 100% pewności, że tak właśnie jest. ponad to warto pamiętać o ważnej zasadzie – na dzień przed taką analizą powinniśmy jeść lekko strawnie i nie przejadać się, a na pomiar udać się na czczo.

jeżeli jesteś akurat w warszawie i masz wolną chwilę to sądzę, że WARTO wybrać się na plac defilad 1, chociażby z ciekawości. korzystanie z centrum jest darmowe, więc czemu nie? ważna informacja jest jedna: macie na to TYLKO TYDZIEŃ! centrum zostanie zamknięte 14 października. skąd taka zmiana?

głodnaA

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii ciekawe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „DLA ZDROWIA, ZA DARMO, NOWOCZEŚNIE, WIARYGODNIE? – w warszawie stoi centrum stworzone dla zdrowia.

  1. lidialydiah pisze:

    o kurczę, nie widziałam tego postu wcześniej ! nie ma już takich Centrum Zdrowia w wawie? Chętnie bym się pomierzyła i poogarniała, co ja tam w środku tak naprawdę mam!

    • glodnaa pisze:

      niestety. ale o ile wiem, to mają się przenosić na wiosnę do Gdańska/Łodzi. natomiast jeśli zależy Ci na zrobieniu takiego badania za darmo to śledź różne wydarzenia promujące aktywność sportową. ja zrobiłam je także za darmo wczoraj na maratonie fitness na arenie ursynów gdzie jako partner pojawili się pt-coaching ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s